Axie Infinity – Крипто Игра

Топ крипто игра со повеќекратни награди

Axie Infinity е можеби еден од најпопуларните наслови за заработка на крипто во овој простор. Во оваа борбена игра инспирирана од Покемон, играчите можат да собираат, одгледуваат и одгледуваат суштества познати како Axies – кои се NFT што може да се купат или продаваат на отворени пазари. За да започнете да играте Axie Infinity, треба да поседувате најмалку три Axies.

За време на играта, ќе можете да се борите и да тргувате со Axies и да ја добивате криптовалутата Smooth Love Potion (SLP) за возврат. Оваа дигитална монета првенствено се користи за плаќање такси за размножување во играта, но може да се продава и на берзи.

Axie Infinity, исто така, има мајчин знак наречен Axie Infinity Shards (AXS). Ова е крипто за управување со ERC-20 што може да се користи за обложување и плаќања. Поседувањето на AXS исто така ќе ви овозможи да учествувате во економијата на Axie Infinity. Исто така, можно е да заработите камата на Axie Infinity додека го одгледувате.

Cloud Mining Service – Bytebus ви нуди нај профитабилен и стабилен Cloud Mining со секојдневна и редовна исплата.
Започнете денеска и бидете исплатени утре!!!

Bytebus

Од неговото лансирање во 2020 година, оваа дигитална монета бележи раст од над 100.000%. Ако се надевате дека ќе остварите капитална добивка од ова средство, можете да купите Axie Infinity преку платформата eToro од само 10 долари со ниски такси кои се водечки во индустријата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.