BlueChip Crypto Casino 2022 година 

Крипто казиното BlueChip започна во мај 2022 година и сега го освојува пазарот со своите брилијантни решенија и повеќекратните понуди за индиските крипто играчи. Веб-страницата за игри, исто така, ги поздравува обложувачите и гејмерите ширум светот. Со обемна колекција на светски познати титули и богати пазари за спортски настани, ги исполнува дури и најсофистицираните очекувања на играчите. И искуството може да биде уште по разновидно со сите тие бонуси и промоции достапни на BlueChip.

За да дознаеме зошто казиното е толку привлечно за крипто ентузијастите, ајде внимателно да ги разгледаме главните придобивки и понуди што ги нуди казиното.

Сите игри за CRYPTO

Сите 6000+ игри од збирката на казино BlueChip се достапни за играње со крипто монети. Насловите вклучуваат не само слотови, туку и игри со дилери во живо, инстант и различни видови симулатори за игри на маса (како видео покер или рулет). Вие дури и не треба да го разменувате вашиот крипто за да започнете сесија – само депонирајте и почнете! 

BlueChip соработува со 70+ дизајнери на игри. Некои од најистакнатите компании за игри како Evolution, Pragmatic Play, Play’N Go, Iron Dog Studio, NetEnt, ELK Studios, Big Time Gaming, Yggdrasil, EGT итн.

ПОВЕЌЕ крипто шанси со бонуси и промоции

BlueChip нуди 400% бонус за добредојде во казино, до 0,16 mBTC / 882 TRX / 22,3 mETH бесплатен облог, бесплатни вртења, комбо засилување, осигурување на облози итн. за да додадете дополнителен вкус на игрите на играчите Искуство. Дојдете на веб-страницата . Проверете ги најдобрите понуди кои можат да станат ваши победнички. За да добиете 420% бонус за добредојде во казино до 1 BTC, 2 ETH, треба да го користите промокодот COINREPUBLIC, да го добиете вашиот бонус и да започнете да играте сега.

Крипто плаќања на BlueChip 

BlueChip Casino поддржува различни начини на плаќање за играчите да прават депозити и повлекувања. Крипто опциите вклучуваат паричници Bitcoin, Ethereum, Tron и BNB.

За ваша погодност, постои опција да ги зачувате потребните паричник за да ги користите автоматски, исклучувајќи ја можноста за рачно внесување грешки.

Спортска книшка

Штом BlueChip е главно фокусиран на забавната индиска публика, КРИКЕТ е претставен во посебен дел. Но, тоа не ја исклучува широката палета на најпопуларните линии за спортско обложување, како и еСпорт и Сајберспорт.  

За љубителите на обложување секогаш има нешто ново како ажурирање на промоции за спортска книга: Cashback, Cashout, понуди за бесплатни облози, турнири за обложување и што уште не.

Безбедност и лиценцирање

Казиното BlueChip е во сопственост и управувано од XZ Solutions BV и носи лиценца обезбедена од официјалните лица за игри во Курасао, што го прави Bluechip.io казиното легитимно. Така, клиентите воопшто не треба да се грижат за правните прашања. Можете да ја посетите и да ја истражите официјалната веб-страница на BlueChip Casino, односно каде ќе ги најдете сите информации.

Кога станува збор за безбедноста на BlueChip, најсовремените протоколи за шифрирање ги штитат доверливите информации на корисникот, така што нема грижи во овој поглед.

BlueChip во вашиот џеб

BlueChip е совршено прилагоден за играње во движење. Има интерфејс приспособлив за мобилни телефони, а исто така им овозможува на корисниците на Android и iOS самостојни висококвалитетни апликации. Врските за преземање можете да ги најдете во подножјето на веб-локацијата, а има едноставни чекор-по-чекор инструкции за тоа како да ги преземете и инсталирате овие апликации. 

Поддршката навистина се грижи за грижата за клиентите во BlueChip е достапна 24/7 преку разговор во живо и е-пошта. Тие се исто така подготвени да реагираат на сите ваши пораки на социјалните мрежи на брендот. 

Сите дополнителни информации може да ги најдете во делот Центар за помош (ЧПП) на веб-локацијата и во кратки водичи на YouTube.  

За крајна забелешка

Според нашиот BlueChipreview, веб-страницата за обложување и казино се чини дека е одличен центар за крипто коцкање со секој производ и услуга што ги посакуваат играчите.

Не е важно дали се занимавате со добро пресметани, чекор-по-чекор игри или претпочитате да ја ставите педалата на метал и да ризикувате сето тоа на високо ниво – BlueChip е дефинитивно место за вас.

Одрекување

Секоја информација напишана во ова соопштение за печатот или спонзорирана објава не претставува инвестициски совет. Thecoinrepublic.com не поддржува и нема да одобри никакви информации за која било компанија или поединец на оваа страница. Читателите се охрабруваат да направат сопствено истражување и да направат какви било активности врз основа на нивните сопствени наоди, а не од која било содржина напишана во ова соопштение за печатот или спонзорирана објава. Thecoinrepublic.com е и нема да биде одговорен за каква било штета или загуба предизвикана директно или индиректно од употребата на која било содржина, производ или услуга спомената во ова соопштение за печатот или спонзорирана објава.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *