Calvaria – Најновата P2E Игра Која Користи Мрежа со Висок Опсег

Игрите со карти се вообичаен тип на игри базирани на блокчејн, но нема таква како Calvaria . За разлика од другите такви игри на пазарот, оваа доаѓа и со верзии Play-to-Earn и Free-to-Play, со идејата да биде што е можно подостапна, вклучително и играчи кои имаат мало искуство со крипто.

Сега во петтата и последна фаза од својата претпродажба на токени RIA, Calvaria собра повеќе од 2 милиони долари во инвестиции.

Универзумот на Калварија е сместен во задгробниот живот, со различни фракции кои се борат за превласт. Овие фракции имаат своја агенда и уникатни дизајни, како што се гледа во импресивните уметнички дела за ликовите.

Еден особено фасцинантен аспект на проектот – кој е достапен на компјутер или мобилен уред со iOS или Android – е тоа што има режим на приказна, што е уште еден знак за да се направи играта достапна, бидејќи не секој сака да учествува во конкурентната страна на игра.

Играчите дури и не треба да купуваат средства или да инсталираат паричници за да почнат да играат, според белата книга на Calvaria .

Тимот го дизајнираше целокупното искуство да биде доста сеопфатно, бидејќи има неколку функции, од кои некои не се достапни во другите игри на P2E. Тие вклучуваат систем за удирање за токенот RIA, DAO за управување управувано од заедницата, мини-игри каде што можете да заработувате награди, пазар за NFT и средства во играта и систем за стипендии.

Calvaria е изградена на Polygon Network, која е идеална за апликација тешка за трансакции, како што е блокчејн игра, бидејќи резултира со пониски надоместоци и побрза пропусност.

Токенот RIA има понуда од 1 милијарда, како и друг токен наречен eRIA. Претпродажбата за токенот RIA е речиси завршена, бидејќи е во последната фаза на претпродажба – помалку од 30 милиони токени се на продажба за по 0,0325 долари.

Ќе има 300 милиони токени достапни за претпродажба (30% од понудата). Еве преглед на фазите за претпродажба на Calvaria:

Вкупна понуда:  1 милијарда RIA

Претпродажба: 150 милиони RIA

Cloud Mining Service – Bytebus ви нуди нај профитабилен и стабилен Cloud Mining со секојдневна и редовна исплата.
Започнете денеска и бидете исплатени утре!!!

Bytebus

Тимот наведе низа ажурирања и изданија во месеците што доаѓаат. Q4 2022 е резервиран за партнерства со KuCoin, Gate.io и XT.com, меѓу другите ентитети. Монетата ќе биде наведена на главните берзи по нејзината претпродажба, затоа очекувајте брзо зголемување на големината на заедницата. Но, она што треба да биде најважно за заинтересираните е овие NFT да паднат на крајот на 2022 година.

Ако сакате да продолжите, проектот лансираше две мини-игри, а играта на бојното поле NFT се очекува наскоро. Откако NFT ќе излезат, тие исто така ќе можат да ги продаваат своите средства на NFT пазарите како OpenSea и Rarible.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.