Кој е Jackson Palmer

Ко-креатор на криптовалутите dogecoin базирани на меме и директор за управување со производи за платформата за креативен облак на Adobe…

Смеење Низ Солзи – Крипто Мемиња на Годината

Оваа година, тешките загуби на целата индустрија од Биткоин до сега пропаднатата берза FTX ги натераа…

Каде да Купите Крипто Средства за Вашата Блокчејн Игра

eToro и Crypto.com 1. eToro – Севкупно најдобра платформа за купување криптовалути Ако ви треба едноставна, но…

Кој е Ari Paul?

Ari Paul е ко-основач и главен инвестициски директор на BlockTower Capital Инвестициска фирма која управува со портфолио…

Metavsummit Dubai 2023

Физичка Конференција Што Се Случува Во Дубаи, UАЕ На 11-12 Јануари 2023 Година Во Изложбената Сала…

Слободата на Фрид, Пронајдени Работници Како Инсталирале Камери во Неговата Куќа 

Работници беа пронајдени како поставуваат камери пред домот на неговите родители во Калифорнија, вреден 4 милиони…

Блокчејн Универзитети – Градски универзитет во Хонг Конг

Рангиран на 14-то место, CityU соработува со големи имиња во сметководството за да создаде верификација на…

Кој е Tuur Demeester?

Tuur Demeester е основач на биткоин алфа фондот Adamant Capital и долгогодишен поборник на биткоинот Demeester е пазарен аналитичар,…

Француските Инвеститори го Тужеа Binance за Загуба од над 2,4 Милиони Евра

Binance France и Binance Holdings Limited се тужени поради наводни погрешни комерцијални практики и лажно прикривање…

Блокчејн Универзитети – Врвен универзитет за блокчејн, UNSW Сиднеј

Здружението за криптовалути и блокчејн на 13-то рангирана UNSW Сиднеј привлече големо внимание на кампусот UNSW…

Кој е Stephen Pair

Стивен Паир е ко-основач и извршен директор на BitPay BitPay, една од најголемите и најраните компании за…

Властите на Бахамите ја Објавија Екстрадицијата на SBF во САД

Екстрадицијата на СБФ На 22 декември 2022 година, Канцеларијата на јавниот обвинител – Бахамите, ја објави…

Подемот и Падот на BlockFi

BlockFi, компанија за позајмување крипто Основана во октомври 2017 година и поднесе барање за стечај нешто…

Шефот на RBI ја Потврди Забраната за Крипто и Предупредува за Претстојната Финансиска Криза

Шефот на RBI, Das, тврди дека тој сè уште го има истиот став во врска со…

Кои се „Fully Backed“ Резерви?

Во потрага по Крипто Компании Редовните банки всушност не ги чуваат сите ваши пари. Тие ги позајмуваат…

Кој е Erik Voorhees

Американски претприемач кој го основаше биткоин лансирањето Coinapult и крипто берзата ShapeShift Erik Voorhees е американски…

Кој е Andreas Antonopoulos

Andreas Antonopoulos е технолог, застапник за биткоин и автор на Мастеринг биткоин, книга водич за биткоин…

Кој е Charles Hoskinson

Charles Hoskinson – поранешен извршен директор на Ethereum и основач и сегашен извршен директор на блокчејн…

Кој е Chris Larsen

Инвеститор и ко-основач и поранешен извршен директор на OpenCoin Chris Larsen, роден во 1960 година, е…

Блокчејн Универзитети – Политехнички Универзитет во Хонг Конг

Рангиран на шестото место – PolyU Политехничкиот факултет во Хонг Конг е најстарата техничка образовна институција…

Како да Потрошите Крипто Користејќи Bitrefill Картичка

Виртуелно Плаќање Со Bitrefill Картичка Има уште многу време пред нас додека да можеме да плаќаме…