Зошто Србија го Оправдува Крипто Бегалецот Do Kwon

На 13 септември, приближно четири месеци по целосниот колапс на алгоритамскиот стабилкоин тера и крипто токен луна, јужно…

Кој е Jackson Palmer

Ко-креатор на криптовалутите dogecoin базирани на меме и директор за управување со производи за платформата за креативен облак на Adobe…

Смеење Низ Солзи – Крипто Мемиња на Годината

Оваа година, тешките загуби на целата индустрија од Биткоин до сега пропаднатата берза FTX ги натераа…

Кој е Ari Paul?

Ari Paul е ко-основач и главен инвестициски директор на BlockTower Capital Инвестициска фирма која управува со портфолио…

Слободата на Фрид, Пронајдени Работници Како Инсталирале Камери во Неговата Куќа 

Работници беа пронајдени како поставуваат камери пред домот на неговите родители во Калифорнија, вреден 4 милиони…

Кој е Tuur Demeester?

Tuur Demeester е основач на биткоин алфа фондот Adamant Capital и долгогодишен поборник на биткоинот Demeester е пазарен аналитичар,…

Кој е Stephen Pair

Стивен Паир е ко-основач и извршен директор на BitPay BitPay, една од најголемите и најраните компании за…

Властите на Бахамите ја Објавија Екстрадицијата на SBF во САД

Екстрадицијата на СБФ На 22 декември 2022 година, Канцеларијата на јавниот обвинител – Бахамите, ја објави…

Кој е Perianne Boring?

Основач и претседател на Комората за дигитална трговија Perianne Boring е основач и претседател на Комората…

Кој е Erik Voorhees

Американски претприемач кој го основаше биткоин лансирањето Coinapult и крипто берзата ShapeShift Erik Voorhees е американски…

Кој е Andreas Antonopoulos

Andreas Antonopoulos е технолог, застапник за биткоин и автор на Мастеринг биткоин, книга водич за биткоин…

Кој е Nathaniel Popper?

Nathaniel Popper автор на книгата „Дигитално злато“ „Дигитално злато: Биткоин и внатрешната приказна за несоодветните и…

Кој е Charles Hoskinson

Charles Hoskinson – поранешен извршен директор на Ethereum и основач и сегашен извршен директор на блокчејн…

Кој е Chris Larsen

Инвеститор и ко-основач и поранешен извршен директор на OpenCoin Chris Larsen, роден во 1960 година, е…

Кој е Ross Ulbricht

Креаторот на Silk Road Роден во 1984 година во Остин, Тексас, Ross Ulbricht ја создаде и…

Кој е Tim Draper?

Основач на Draper Associates , Draper Fisher Jurvetson (подоцна преименуван Threshold ) и Draper University of Heroes Tim Draper, роден во…

Кој е Michael Terpin

BitAngels, инвестициска мрежа за стартапи со блокчејн технологија и Transform Group Мајкл Терпин е американски инвеститор, претприемач и менаџер…

Кој е Patrick Byrne?

Patrick Byrne – Поранешен извршен директор на Overstock.com Еден од најраните онлајн трговци на мало што…

Кој е Jimmy Song

Биткоин адвокат и автор на повеќе биткоин проекти од 2013 та година Претходно работејќи како развивач…

Кој е Vitalik Buterin

Vitalik Buterin руско-канадски програмер, е ко-основач на блокчејнот Ethereum и списанието Bitcoin Buterin е руско-канадски програмер…

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.