Белата Куќа го Повикува Конгресот да ги „Засили Своите Напори“ за Регулација на Крипто

Официјални лица во администрацијата на Бајден го повикаа Конгресот во петокот да ги прошири овластувањата на…

Објавена е Играта за Наследство на Roblox King

Играта Roblox King Legacy објавена на 26 јануари 2023 година Roblox Corporation (NYSE: RBLX) е технолошки…

Кога се Отвора Крипто-Пазарот и Дали воопшто се Затвора?

Прочитајте за да дознаете повеќе за работните часови за крипто-пазарите и дали има некои значајни промени…

Предвидувања за Цените на Биткоинот и етерумот – Што ни Кажуваат Денешните Индикатори на Крипто Пазарот

Со оглед на нестабилната историја на монетата во изминатата деценија, ова ке ви изгледа како значајна…

Рецесијата и Потресите Тешко го Погодија Крипто Пазарот

Во 2023 треба да ја враќа загубената доверба Крипто пазарот не остана имун на рецесијата што…

Акциите на Ford – Моментално Најдобра Инвестиција

Цената на акциите на Ford се затвори во зелено на 14,30 долари со пораст од 1,71%…

Елон Маск и Твитер беа Блиску до Договор за Само 50 Долари

Елон Маск понуди 43 милијарди долари за купување на Твитер Адвокатот на Маск изјави дека Маск…

Инвестирајте во Овие Кинески Акции Пред Метаверс да Полета: JPMorgan

Аналитичарите на JPMorgan веруваат дека имаат метод за избор на кинески акции кога станува збор за…

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.