Повеќе од 1 Милион Корисници Чекаат Одговор од FTX

Берзата за криптовалути соопшти дека е во контакт со „десетици“ регулатори ширум светот Пропаднатата крипто берза…

После Најлошата Седмица на Bitcoin во Последните Пет Месеци, Еве Што Велат Крипто Аналитичарите

Најнов увид на аналитичарите на пазарот на дигитални средства Bitcoin ( BTC ) падна за 22% во седумдневниот…

Белата куќа и Американските Сенатори Повикуваат на Правилен Надзор на Крипто Валутите

Соодветна регулација на криптовалутите по колапсот на крипто берзата FTX Белата куќа и членовите на Комитетот…

FTX – Уште Една Жртва од Колапсот на Федералните Резерви

FTX се согласи да биде купен од Binance Поранешната крипто-светска ѕвезда, FTX, ја осети прашината, бидејќи мораше да…

Биткоинот Повторно Расте Откако Падна под 16 Илјади Долари

Crypto Exchange BitMEX објавува доказ за резерви Во средата, Binance, Gate.io, KuCoin и Huobi беа меѓу…

SBF Зборува за Заштита на Потрошувачите и Судир со Крипто Великаните

Binance објави дека планира да ги отфрли своите преостанати акции Добро утро. Еве што се случува: Цени: избива…

Биткоинот ќе Експлодира со Сила од над 4.600%

Според извршниот директор на Ark Invest CEO Cathie Wood Биткоинот ќе Експлодира со Сила од над…

Крипто Плаќања – Зошто ни се Потребни

Ветувањата на Crypto никогаш не се остварија Crypto отсекогаш го одржуваше ветувањето за револуција во плаќањата. Но,…

Анализа – Што е Следно за Европските Пазари во Законот за Крипто Средства

Издавачите на stablecoins се само една од многуте области кои ќе бидат предмет на повеќе регулативи…

Со Зголемувањето на Моментумот, Bitcoin & Ethereum со Големи Амбиции за Растење

Инвеститорите сè уште треба да внимаваат на движењето на Bitcoin & Ethereum и нивните размени Цената…

5-те Најлоши Падови на Биткоин

Како дел од Неделата на тргување на CoinDesk, ќе погледнеме на некои од најлошите падови во…

Употребата на Енергија на BTC Скокна за 41% за 12 Месеци

BTC Hashrate се зголеми за 8,34% И покрај значителните подобрувања во енергетската ефикасност и поразновидна и…

Норвешка Планира да го Одстрани Намалувањето на Данокот на Енергија за Крипто Рударите

Владата на Норвешка ја признава понудата за укинување на законот за овластен даночен третман за центрите…

Предупредување од Експертите – Иднината на Македонија е Катастрофална

Домашните експерти предупредуваат дека на Македонија и престои многу лоша економска иднина, дури и од тоа…

Поранешен Трговец Предложи да оди Против Ветерот и да Инвестира во Крипто 

Пазарот веќе долго време е паднат на околу 48%, а врвната криптовалута Биткоин се покажа во најлошо светло…

Р. Кијосаки Предупредува: Доларот ќе се Сруши во Рок од 4 Месеци – Инвеститорите ги Одфрлаат Парите за Биткоин

Во екот на Банката на федерални резерви ги зголеми каматните стапки на историски нивоа, доларот реагираше…

Народна Банка на Република Северна Македонија и Нејзините Обврски кон Крипто-Средствата

Тековно, Народната банка нема надлежност да го регулира создавањето, поседувањето или тргувањето со крипто-средствата од страна…

Нафтата „Брент“ под 85 Долари за Прв Пат од 14 Јануари

Нафтата денеска продолжи да паѓа во европското тргување, при што Брент за испорака во ноември падна…

Доларот Повисоk од Еврото

На светските берзи, вредноста на доларот во однос на останатите валути силно порасна минатата недела бидејќи…