Цените на Крипто Денес – Пазарот паѓа, Биткоинот и Етереум со Пониска Цена

Bitcoin и Ethereum изгубија 0,06 отсто и 1,58 отсто, соодветно. Крипто пазарот падна на 1,04 трилиони долари…

Играње Базирано на Ethereum Altcoin Еруптираше Пред Отклучување Токени од 60.000.000 Долари

Алткоинот за игри базиран на Ethereum ( ETH ) се зголеми овој викенд пред голем настан за отклучување…

ETHEREUM (ETH) НАОЃА ОТПОР НА 1,7 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ

Цените на Ethereum се намалуваат во изминатите четири трговски дена И покрај тоа, нагорниот тренд останува…

Може ли Ethereum да Достигне Цена од $5.000 во 2023 Година?

Кети Вуд очекува Ethereum да порасне многу повеќе од 5.000 долари по монета – но колку…

Bitcoin и Ethereum со Пораст над 20% во Изминатата Недела Бидејќи Пазарот на Крипто бара 1 T $

Крипто-индустријата ја започна годината со голем удар бидејќи вкупната вредност на пазарот надмина 1 трилион долари…

Предвидувања за Цените на Биткоинот и етерумот – Што ни Кажуваат Денешните Индикатори на Крипто Пазарот

Со оглед на нестабилната историја на монетата во изминатата деценија, ова ке ви изгледа како значајна…

Кој е Charles Hoskinson

Charles Hoskinson – поранешен извршен директор на Ethereum и основач и сегашен извршен директор на блокчејн…

Кој е Vitalik Buterin

Vitalik Buterin руско-канадски програмер, е ко-основач на блокчејнот Ethereum и списанието Bitcoin Buterin е руско-канадски програмер…

Кои се Вистинските Крипто Проекти на Ethereum?

Поголема контрола на корисниците врз нивните онлајн животи Според тракерот за крипто апликации, State of the Dapps ,…

Што е Децентрализирана Апликација?

Апликација со поголема контрола врз вашите финансии и податоци Децентрализираните апликации, или dapps, обично се изградени…

Кој го Создаде Ethereum?

Технологијата што го отвори патот за DeFi и NFT Vitalik Buterin, руско-канадски претприемач и програмер од…

Што е Ethereum

Ethereum е вториот по големина крипто проект Ethereum е софтверска платформа базирана на блокчејн која ја…

Crypto.com Ненамерно Направи Транскација од 320,000 ETH на Gate.io – Грешката се Исправи Веднаш

Извршниот директор на Crypto.com го потврди враќањето на средствата и ги увери инвеститорите дека се имплементирани…

Биткоинот Повторно Расте Откако Падна под 16 Илјади Долари

Crypto Exchange BitMEX објавува доказ за резерви Во средата, Binance, Gate.io, KuCoin и Huobi беа меѓу…

Што е Ethereum?

Ethereum е вториот по големина крипто проект во светот по пазарна капитализација Ethereum е софтверска платформа…

Со Зголемувањето на Моментумот, Bitcoin & Ethereum со Големи Амбиции за Растење

Инвеститорите сè уште треба да внимаваат на движењето на Bitcoin & Ethereum и нивните размени Цената…

Ripple Конечно ги Доби Долго Очекуваните Документи од Висок Функционер на SEC

Документите на Хинман во рацете на Ripple  Вистинска ризница на е-пошта и документи од Комисијата за…

Октомври – Дали Крипто Пазарот ќе Капитулира

Крипто Капитулација – 2018 та се Повторува Октомври традиционално е често многу лош месец за берзите,…

3 Криптовалути Кои ќе Експлодираат Додека се Шири Web3

Интернетот се развива, а инвеститорите можат да го искористат тоа Да се ​​биде актуелен со трендовите…

Каде Отидоа Наградите на Рударите по Спојувањето на Ethereum?

Од транзицијата на Ethereum кон метод на консензус за доказ за удел (PoS), може да изгледа како да…

White Hat Хакери Открија Голема Ранливост Во Арбитрум Мостот на Етериум

Хакерите ја открија огромната ранливост на Етериумот, еве за што се работи: White Hat хакери добија…

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.