Јужна Кореја ја Лансираше Репликата на Метаверс на Сеул

Како дел од тригодишните напори за проширување на своите јавни услуги, Metaverse Seoul ќе им овозможи…

Што Бараат Луѓето во Вештачката Интелегенција

Различни иновации во крипто науката 2022 година помина. Сите завршетоци не само што го отвораат патот за…

Каде да се Играат Игри со Блокчејн

P2E крипто игри преку вашиот главен веб-прелистувач  Можете да играте P2E крипто игри преку вашиот главен…

Како Функционираат Крипто Игрите?

Најпопуларните начини за искористување на блокчејн технологијата Децентрализираниот простор за игри се појавува како еден од…

Illuvium – Fantasy World Game со NFT Creatures

Illvium им овозможува на играчите да патуваат низ светот на фантазијата, борејќи се со суштества наречени…

Mobox – Топ Крипто Игра Поврзана со Binance

Крипто игра што работи под Binance Mobox е уште една популарна платформа за крипто игри што…

The Sandbox – Купете Виртуелна Недвижност Користејќи SAND Токени

Извонреден метаверс и возбудлив GameFi крипто токен проект Sandbox е извонреден метаверс и возбудлив GameFi крипто токен проект каде играчите…

Decentraland – Метаверс Игра со Огромен Потенцијал

Decentraland е виртуелен свет кој ви овозможува да купувате и продавате парцели користејќи криптовалути Сопствениците на земјиште…

Space Misfits – Популарна Крипто Игра Напојувана со Блокчејн Enjin

Несоодветно на просторот – популарна крипто игра (Space Misfits) Space Misfits е игра со повеќе играчи…

Battle Infinity – Голема Крипто Игра на Metaverse и NFT

Нова метаверс игра базирана на NFT Battle Infinity потенцијално може да биде најдобрата претстојна крипто игра. Амбициозна метаверс платформа ,…

SX Bet – Најголемиот Пазар на Блокчејн Обложување по Обем и Корисници

Крипто игра и платформа за обложување Иако не е само игра, SX Bet е најголемата светска платформа на…

Tamadoge – Популарна Крипто Игра со Огласување за Размена 

Tamadoge е нова крипто-игра со можност за заработка која се надоврзува на наследството на doge мемето. Во…

Silks – P2E Коњски Трки Игра што го Одсликува Реалниот Свет

P2E коњски трки Тешко е да се одреди која е „најдобрата крипто игра“ кога луѓето имаат…

RobotEra – Крипто Игра со Повеќе Награди

Крипто игра со повеќе награди, поставена на ривал на Sandbox Во извештајот на DappRadar се наведува…

NFTs во Metaverse – Како да Заработите Пари

Нови начини за гејмерите да генерираат приходи во виртуелните светови За прв пат измислен во научно-фантастичниот…

Што Всушност Можете да Направите во Метаверс во 2023 Година?

Идните можности на метаверзумот се веројатно неограничени Метаверзумот честопати е изведен со толку футуристички термини што…

Кракен го Претставува Овогодинешниот Музички Фестивал DCL Metaverse

Ноември 10 – 13 Kraken Music Festival Можноста да посведочиме на шегите на Ozzy Osbourne на…

Instagram ќе им Дозволи на Корисниците да Продаваат NFT

Mark Zuckerberg најави нова NFT функција на Instagram NFT конечно влегуваат во мејнстримот по најновата објава…

Дали Метаверс Визијата на Марк Цукерберг ќе Биде Погрешна за Мета

Марк Цукерберг сака да создаде отворен и поврзан метаверс Марк Цукерберг ги избегнува негативните случувања како…

Како GameFi Може да ги Трансформира Традиционалните Игри?

Секторот за игри не ги наградува гејмерите Со развојот на метаверс секторот од водечките технолошки компании…

Пазарот на Метаверс со Значителни Промени

Индустријата за метаверс ќе расте експоненцијално во наредните години Виртуелната реалност ќе игра важна улога во…

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.