Англиската Премиер Лига Пред Партнерство со Sorare

Англиската фудбалска лига размислува за партнерство со крипто платформа за да ги прошири своите NFT понуди…

Белата Куќа го Повикува Конгресот да ги „Засили Своите Напори“ за Регулација на Крипто

Официјални лица во администрацијата на Бајден го повикаа Конгресот во петокот да ги прошири овластувањата на…

МЕТА ГО ВРАЌА ИЗБРКАНИОТ ДОНАЛД ТРАМП НА ФЕЈСБУК И ИНСТАГРАМ

Meta Platforms Inc во средата соопшти дека ќе ги врати профилите на Фејсбук и Инстаграм на…

Играње Базирано на Ethereum Altcoin Еруптираше Пред Отклучување Токени од 60.000.000 Долари

Алткоинот за игри базиран на Ethereum ( ETH ) се зголеми овој викенд пред голем настан за отклучување…

Блокчејн Технологијата е Предмет на Симпозиум за Преглед на Закони

И понатаму Блокчејн Правниот факултет Фаулер на Универзитетот Чепмен го одржува својот годишен симпозиум за преглед на правото на 27…

Binance сега е овластен во 7 земји на Европска Унија

Шведска стана последна земја-членка која даде одобрение Размената на крипто Binance сега е легална да работи…

Започна Конгресот на САД – Судбината на Крипто Виси на Конец

118-тиот американски Конгрес започна на 3 јануари 2023 година Почетните месеци треба да бидат фокусирани на…

Metavsummit Dubai 2023

Физичка Конференција Што Се Случува Во Дубаи, UАЕ На 11-12 Јануари 2023 Година Во Изложбената Сала…

Кракен го Претставува Овогодинешниот Музички Фестивал DCL Metaverse

Ноември 10 – 13 Kraken Music Festival Можноста да посведочиме на шегите на Ozzy Osbourne на…

Минијатурни Добивки од Algorand, FTX и Chainlink за Престојниот Настан на Uniglo.io

Следејќи ги основните закони на економијата, намалувањето на понудата природно е еднакво на зголемување на цената…

Cardano со 3,9 милиони Wallet адреси ке Инвестира 200 Милиони Долари за Подобрување на Екосистемот

$200.000.000 за подобрување на крипто индустријата Кен Кодама, основачот на Emurgo, им откри на медиумите дека…

Календар на Настани за Криптовалути и Blockchain

Бидете во тек со сите крипто настани Внимавајте на најголемите настани што доаѓаат во крипто и…

Bitcoin Влезe во Гинисовата Книга на Рекорди

Најновото издание на Гинисовиот рекорд го содржи Bitcoin под колоната „Криптоманија“.  Гинисовиот рекорд започна да содржи…

Првиот Светски Самит за Истражување на Крипто Индустријата од 300 Милијарди Долари

Првиот самит во светот ќе се состане за да се истражи каде понатаму оди индустријата од…

Bitcoin Halving Настан- Главна Причина за Крипто Цените

Секој четири години цените на крипто валутите доживуваат несигурност и нивно опаѓање, а сето тоа е…

Првиот Голем Крипто Настан во Марсеј го Најавува Неговото Пристигнување

Долго време ограничени и резервирани за главниот град, состаноците и другите конференции фокусирани на крипто екосистемот…

Gate.Io Започнува Октомвриски Мега Настан Со Нула Трошоци и Над 1 Милион Долари Во Награди

Majuro, Маршалските Острови, 30 септември 2022 година, Chainwire Октомври ќе биде голем месец на Gate.io по тековниот мега…

Настан Кој ке Помогне Биткоинот да ја Избегне Крипто Зимата

Клучни Точки Бидејќи се очекуваат повеќе зголемувања на каматните стапки, многумина се прашуваат колку долго може…

Настаните во Биткоин ја поставуваат сцената за неспоредливо искуство на Crypto Fest 2022

Сцената е поставена за 4-тото издание на „Bitcoin Events“ на „Крипто фест“ што се одржува денес…

2022 Crypto Boot Camp

Брзината и обемот на промени на пазарите на крипто средства се забрзаа низ целиот свет, при…