Do Kwon Можеби се Крие во Европа

Обвинителите добиле истории за разговор што укажуваат на манипулација со цените на токените што тој ги создал

Јужнокорејските обвинители посочија дека бегалецот коосновач на Terraform Labs, Do Kwon, е во Европа, објави Блумберг во петокот .

Обвинителите, исто така, рекоа дека добиле истории за разговор што укажуваат на манипулација со цените на токените што тој ги создал.

Екосистемот Terra пропадна во мај, губејќи вредност од 60 милијарди долари, по што Kwon се соочи со обвиненија за кршење на законите за пазарите на капитал во Јужна Кореја . Колапсот на Terra беше сеизмички настан во крипто-индустријата со извештаи за некои инвеститори кои ги загубија своите животи заштеди .

Kwon замина од својата родна Јужна Кореја за Сингапур, негирајќи ги информациите дека е во бегство. Тој тврдеше дека се преселил во Сингапур пред колапсот на Terra.

Тој го повтори ова тврдење на Твитер оваа недела, велејќи дека ќе организира конференција „за да го надмине ова во криењето на БС“.

CoinLedger is the leading cryptocurrency tax software on the market. Simply connect your exchanges and wallets and let CoinLedger calculate your taxes in minutes. Import generated forms into your preferred tax filing software such as TurboTax or TaxAct or send it to your tax professional.

Learn more about the CoinLedger

Минатиот месец беше објавено дека тој заминал од Сингапур за Дубаи .

Terraform Labs не одговори веднаш на барањето за коментар на CoinDesk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.