Gate.Io Започнува Октомвриски Мега Настан Со Нула Трошоци и Над 1 Милион Долари Во Награди

Majuro, Маршалските Острови, 30 септември 2022 година, Chainwire

Октомври ќе биде голем месец на Gate.io по тековниот мега настан со огромни награди и попусти за новите и постоечките корисници. 

Во текот на септември, Gate.io започна повеќе настани кои се преклопуваат, од нула такси за тргување до награди во вкупна вредност од над 1 милион американски долари, и ќе ги продолжи овие настани во октомври.

Разновидни активности и награди

Со награден фонд од над 1.000.000 американски долари, настанот нуди награди до 500 долари или повеќе за секој нов упат. Дополнително, на повикувачот и на поканетиот им се доделуваат награди, со дополнителни бонуси и за двата кога новиот корисник ќе достигне одреден праг на обемот на тргување. Покрај тоа, настанот Influencer Benefits нуди шанса да освоите Tesla Model 3 или iPhone 14 Pro, меѓу другите USDT награди и попусти. Постојните и новите корисници можат да добијат учество во натпреварот со завршување на задачи, како што се упатување пријатели или едноставно најавување секојдневно. И, за трговците од peer-to-peer (P2P), има вкупен награден фонд од 25.000 долари за корисници кои исполнуваат специфичен обем на трговија и завршуваат успешни нарачки на платформата P2P на Gate.io.

Додека Gate.io е зафатен со делење награди, тие презедоа дополнителни чекори за да го подобрат трговското искуство за корисниците. Неодамна, берзата го објави отстранувањето на надоместоците за тргување на повеќето трговски парови на лице место, договори и пазари на токени со потпора, вклучително и огромна листа на парови во УСД. Понатаму, скоро сите стабилни коини поврзани со УСД сега се тргуваат со парови во УСД без потреба од конверзија.

Во неодамнешното писмо до заедницата Gate.io , извршниот директор и основач на Gate.io, д-р Лин Хан, рече: „Во последните 9 години, милиони корисници ширум светот ја избраа Gate.io како платформа на избор. да инвестираме во крипто и почувствувавме потреба да и вратиме на нашата заедница“. Додека корисниците на крипто продолжуваат да се движат низ немирните води на крипто-пазарот, една од најголемите и најстарите берзи во светот презема чекори за подобрување на патувањето со крипто за милиони глобално. Значи, без оглед на тоа каде оди пазарот додека доаѓа октомври, тие сигурно ќе имаат што да очекуваат на Gate.io.

За Gate.io 

Основана во 2013 година, Gate.io е една од најстарите, водечки размени за криптовалути. Gate.io нуди најголем дел од водечките дигитални средства и има над 10 милиони регистрирани корисници ширум светот. Постојано е рангирана како една од првите 10 берзи на криптовалути врз основа на ликвидноста и обемот на тргување на CoinGecko и е потврдена од Институтот за транспарентност на блокчејн (BTI). Дополнително, Gate.io доби оценка од 4,5 од Forbes Advisor, што го прави една од најдобрите размени за крипто за 2021 година. Покрај главната размена, Gate.io нуди и други услуги како што се децентрализирани финансии, истражување и аналитика, ризичен капитал инвестиции, услуги за паричник и многу повеќе.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *