Каде да се Играат Игри со Блокчејн

P2E крипто игри преку вашиот главен веб-прелистувач 

Можете да играте P2E крипто игри преку вашиот главен веб-прелистувач или преку мобилна апликација. Тоа, рече, како што можете да замислите, ова на крајот ќе зависи од блокчејн играта што ќе ја изберете.

На пример,

  • Axie Infinity е игра која е достапна за играње на Chrome, Firefox и Edge, како и на Android и iOS.
  • Од друга страна, Decentraland е достапен само преку лаптоп уреди.

Всушност, штом ќе биде лансирана блокчејн игра, може да потрае некое време додека програмерите да издадат мобилна верзија.

Како такви, некои од најдобрите крипто-игри кои сè уште се во подем веројатно ќе бидат достапни само преку десктоп уреди додека не бидат целосно оптимизирани за паметни телефони и таблети.

Претстојни крипто игри

Ако ги барате најдобрите можности да го зголемите вашиот крипто приход, тогаш би било мудро да внимавате на претстојните крипто игри.

Со рано инвестирање во нови проекти, имате најдобри шанси да ги купите поврзаните криптовалути по ниска влезна цена и да имате корист од секој потенцијален раст.

Згора на тоа, многу блокчејн игри им даваат ран пристап на заинтересираните корисници, така што почетните посвојувачи можат да добијат почеток.

Имајќи го ова на ум, подолу ги разгледуваме некои од најдобрите крипто-игри што треба да бидат лансирани подоцна во 2022 година:

  • Silks – Како што забележавме претходно, Silks е можеби најочекуваната крипто игра на годината. Тоа го премостува јазот помеѓу реалните чистокрвни коњски трки и криптовалутите. Во екосистемот Silks, можете да купувате и тргувате NFT кои претставуваат коњи од реалниот свет.
  • Rainmaker – Rainmaker е блокчејн-игра заснована на вештини која ги таргетира ентузијастите на берзата. Можете да ја играте оваа фантастична игра за тргување, да користите стратегии за инвестирање и да ги подобрите процедурите за управување со пари. Играта дури ги користи настаните и податоците на пазарот во живо за да ги симулира пазарните услови во реално време.
  • RaceFi –   Ова е игра за трки со автомобили изградена на екосистемот Солана. Во RaceFi, играчите можат да поседуваат својства во играта како NFT и да заработуваат награди со учество во трки.

Не недостасуваат начини да заработите играјќи игри со крипто овие денови.

Како што рече, секогаш треба да го правите своето длабинско внимание пред да инвестирате во која било NFT или дигитална монета, бидејќи криптовалутите се инхерентно нестабилни, а со тоа – имате ризик да изгубите пари. 

Крипто игри на iOS и Android

Ако сте во потрага по крипто-игри за Андроид, ви предлагаме да барате воспоставени наслови како што се Axie Infinity, The Sandbox или Sorare. Овие се исто така достапни како крипто игри за iOS.

Како што споменавме претходно, создавањето одговорни блокчејн игри може да биде софистицирана задача и како таква, може да потрае некое време за одредена платформа да објави целосно оптимизирана мобилна верзија.

Cloud Mining Service – Bytebus ви нуди нај профитабилен и стабилен Cloud Mining со секојдневна и редовна исплата.
Започнете денеска и бидете исплатени утре!!!

Bytebus

Заклучок

Една од најдобрите претстојни игри со криптовалути е Lucky Block. Нуди повеќе од 2.700 игри, спортска книга и бонуси за добредојде.

Таа е ново лансирана, така што играчите треба да се приклучат на оваа игра сега додека сите поволности се сè уште достапни. Процесот на регистрација е едноставен, па дури и играчите од САД можат да се приклучат преку VPN.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.