Како да Потрошите Крипто Користејќи Bitrefill Картичка

Виртуелно Плаќање Со Bitrefill Картичка

Има уште многу време пред нас додека да можеме да плаќаме директно со криптовалута за секојдневните набавки во самопослуга, во кафуле или на нашите одмори.

За крипто ентузијасти кои сакаат да живеат од своите дигитални средства , Bitrefill е можно решение.

Bitrefill и неговите картички за подароци се еден од најстарите опции кои ги олеснуваат крипто плаќањата. Основана во 2015 година од Sergej Kotliar, Michael Grünberger и Michel Gustavsson, целта на компанијата е да им овозможи на луѓето да трошат криптовалути за да купуваат секојдневни предмети преку Интернет и во продавниците ширум светот.

Што можете да купите со Bitrefill?

Bitrefill продава картички за подароци кои можете да ги користите како ваучери за да купите електроника, намирници, облека, полнење телефони – дури и сместување и летови за вашиот следен одмор.

Да бидеме појасни, овие картички за подарок не се физички картички, туку ваучер што ќе го добиете преку е-пошта што може да го откупите кога плаќате за производи кај партнерски трговци.

Во моментов, има повеќе од 4.500 трговци во 186 земји интегрирани во мрежата, според веб-страницата на компанијата, вклучувајќи ги и главните брендови како Amazon, Airbnb, Domino’s, Netflix, Nike, T-Mobile, Walmart и многу други.

Постојат две клучни групи производи во понудата на Bitrefill:

 • Подароци за ваучери.
 • Надополнување на припејд телефон.

Слично на кредитна картичка, секој пат кога купувате картичка за подарок или полнење телефон, заработувате најмалку 1% награда за враќање на готовина , но некои трговци нудат награди до 10%.

Едно нешто што треба да се забележи е дека ќе ги добиете овие награди во форма на најголемата криптовалута, биткоин (BTC). Ова им овозможува на корисниците да акумулираат биткоин и подоцна да ги откупат своите заштеди за купувања, доколку сакаат.

Bitrefill го користи секундарниот платен слој на Биткоин наречен Lightning Network , кој ги решава трансакциите веднаш и виртуелно бесплатно.

Платформата е интегрирана и во Strike, апликацијата за плаќања која ја користи Lightning Network. Оние кои плаќаат за Bitrefill ваучери со Strike можат да добијат 5% враќање на средства, во биткоин.

Како да купите подарок картички со Bitrefill

Нема потреба да отворате сметка во Bitrefill за да добиете картичка за подарок – потребна ви е само адреса на е-пошта.

Еве ги едноставните чекори за да добиете картичка за подарок:

 1. Изберете трговец на веб -локацијата на Bitrefill од каде што сакате картичка за подарок/пополнување телефон.
 2. Изберете ја сумата и изберете ја валутата или крипто со која сакате да платите.
 3. Внесете ја адресата на е-пошта што сакате да го добиете ваучерот.
 4. Скенирајте го QR-кодот и испратете го плаќањето до Bitrefill.

Методот е скоро ист ако сакате да го наполните телефонот. Изберете го вашиот трговец, изберете го износот за полнење (во некои случаи, треба да изберете од поставените износи) и валутата и ќе го добиете ваучерот во вашето сандаче.

Можно е да купите и ваучер како подарок. За тоа, кликнете на копчето „Купи подарок“ на страницата на производот и пополнете ги бараните полиња, изберете помеѓу моментално или закажано време за испорака и потоа кликнете на „додај во кошничка“.

Bitrefill прифаќа еден куп традиционални валути како што се американски долари, евра, индиски рупии и многу повеќе. Исто така, им овозможува на корисниците да плаќаат за производи со следните криптовалути:

 • Bitcoin
 • Ether
 • Litecoin
 • Dogecoin
 • Dash
 • USDT 

Кога користите валути за плаќање, давателот на услугата наплатува мал процентуален надомест за да го претвори износот во криптовалута. На пример, таксата за услуга за купување од 10 долари е 60 центи.

Cloud Mining Service – Bytebus ви нуди нај профитабилен и стабилен Cloud Mining со секојдневна и редовна исплата.
Започнете денеска и бидете исплатени утре!!!

Bytebus

Како да ги користите Bitrefill наградите

По секое купување, можете да добиете 1% до 10% од вашата уплата како награда во Satoshi, најмалиот дел од биткоинот.

Додека за купување картичка за подарок е потребна само адреса на е-пошта, корисниците ќе треба да создадат сметка ако сакаат да ги откупат наградите.

За да се регистрирате, ќе ви треба адреса за е-пошта и лозинка.

Откако ќе соберете доволно награди, можете да ги користите за плаќања. Еве како:

 1. Прво, проверете дали сте најавени на вашата сметка за да пристапите до наградите.
 2. Одете на страницата со производот, изберете артикал што сакате да го купите и додадете во количката.
 3. Кога плаќате за количката, сменете го начинот на плаќање во биланс на награди.
 4. Потоа потврдете го начинот на плаќање на страницата за плаќање.

Ако износот на вашите награди не е доволен за финансирање на целото купување, можно е да ги комбинирате со друг начин на плаќање.

За водич чекор-по-чекор, посетете го упатството на Bitrefill .

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.