Календар на Настани за Криптовалути и Blockchain

Бидете во тек со сите крипто настани

Внимавајте на најголемите настани што доаѓаат во крипто и Blockchain сферата. CryptoMode е горд медиумски партнер на следните претстојни настани:

Користете го кодот „CRYPTOMODE25“ за да добиете 25% попуст на кој било тип на пропусница за настан!

Настан: Европска блокчејн конвенција | 2023 година
Датум: 15-17 февруари 2023 година
Место: Барселона
Опис:
Највлијателниот Blockchain и крипто настан во Европа се враќа во Барселона!
Придружете се на 3.000+ присутни на 3-дневен настан и не пропуштајте ја можноста да се сретнете со стартапи, инвеститори, корпорации и програмери кои го менуваат светот.
Веднаш во срцето на Барселона, настанот ќе има над 200 звучници низ различни панели, клучни белешки, работилници и разговори од страна на оган за моменталната состојба на Blockchain, Crypto, DeFi, NFTs, Metaverse и Web3.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.