Најдобри 3 Предпродажби на Крипто за Инвестирање во 2022 година – Flasko (FLSK), Battle Infinity (IBAT) и LunaOne (XLN)

Кога нова криптовалута треба да биде објавена, нејзините програмери често најавуваат претпродажба неколку месеци претходно. Ве опфативме ако барате највисока претпродажба на крипто.

Flasko е една од најозборуваните крипто платформи со претпродажба и привлекува внимание од експерти ширум светот бидејќи го прикажува големото ветување за зголемување од најмалку десет до дваесет пати од сегашната цена од 0,025 долари.

Ако барате профитабилна инвестиција во криптовалути во 2022 година, Flasko (FLSK), Battle Infinity (IBAT) и LunaOne (XLN) се првите три предпродажби за кои треба да се вклучите во моментов. Продолжи да читаш!

Battle Infinity (IBAT) – метаверс NFT гејмерски потенцијал

Battle Infinity се стреми да го подобри Metaverse на Facebook со спојување на детално симулирано опкружување со ангажирана механика „play-to-arn“ (P2E) за единствено искуство со игри.

„The Battle Arena“ е името на онлајн универзумот на Battle Infinity (IBAT) и има вкупно шест различни системи за игра. „IBAT Premier League“ се издвојува како една таква игра бидејќи е фантастична спортска игра базирана на блокчејн во Battle Infinity (IBAT) каде играчите можат да создаваат свои тимови и да се натпреваруваат за награди. Вреди да се напомене дека секој ентитет во играта работи како NFT, отворајќи ја вратата за создавање на самодоволен пазар.

Многу трговци со криптовалути веруваат дека Battle Infinity (IBAT) може да биде водечка метаверзна платформа до 2026 година .

LunaOne (XLN) – со цел да биде пионер на реалистичен метаверс

Подемот на метаверзните платформи, генерално, помогна да се направи претпродажбата на крипто LunaOne (XLN) еден од најзборуваните настани во годината. Како „сите во едно“ виртуелно опкружување, овој проект на метаверс ги комбинира световите на забава, трговија и инструкции за широк опсег на корисници. На носителите на токени ќе им се даде глас во иднината на проектот благодарение на децентрализираната природа на DAO што ќе ја контролира планетата.

Околината на LunaOne (XLN) ќе вклучува неколку интересни додатоци, како што е платформата за стриминг која ги компензира корисниците за гледање и поддршка за очилата за виртуелна реалност (VR). LunaOne (XLN), исто така, ќе биде домаќин на виртуелни настани и ќе обезбеди децентрализирано складирање на датотеки преку сопствената платформа. Бидејќи корисниците можат да дизајнираат свој аватар, LunaOne (XLN) има потенцијал да биде една од најуспешните Web 3.0 валути во метаверзумот. Слично на Battle Infinity (IBAT), LunaOne (XLN) е исто така NFT сличен на Metaverse.

Flasko (FLSK) – потенцијално идна крипто компанија со сини чипови

Flasko развива децентрализирана алтернативна инвестициска платформа која им овозможува на корисниците и инвеститорите можност да инвестираат во ретки, специјални и антички шишиња шампањ, виски и вино. Првата фаза од предпродажбата на Flasko сега е во живо и веќе го привлече интересот на многу инвеститори во криптовалути и клучни фигури во криптовалутите ширум светот.

Цената на Flasko моментално е само 0,025 долари по токен, но експертите предвидуваат дека ќе ја надмине границата од 3 долари на почетокот на 2023 година. вино. Добро е познато дека во рамките на крипто, оние кои најмногу профитираат се оние кои се рани посвојувачи. Веруваме дека ова е совршена можност да влеземе во проект по цена каде што има најголеми шанси за снимање во иднина.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.