Настаните во Биткоин ја поставуваат сцената за неспоредливо искуство на Crypto Fest 2022

Сцената е поставена за 4-тото издание на „Bitcoin Events“ на „Крипто фест“ што се одржува денес 30 септември 2022 година во прекрасното кафуле и плажа Гранд Африка во Кејп Таун, Јужна Африка.

Темата на овогодинешното издание е „ Не гледај нагоре “, кое е базирано на сатиричниот филм „Не гледај нагоре“. Предлогот е да погледнете нагоре и да ги забележите промените што се случуваат во просторот за крипто-DeFi-NFT-Web3.0.

Најдобрите африкански претприемачи, иноватори, мисловни лидери, креатори на политики, пронаоѓачи и инвеститори ќе се спојат во прекрасниот град Кејп Таун за да бидат сведоци на африканските иновации. Тие можат да се радуваат на исполнет ден со клучни белешки, презентации, натпревари, изложби на производи, галерија NFT во која ќе бидат прикажани некои од новите африкански NFT уметници, виртуелната реалност за патувања во Кејп Таун и искуствата на Metaverse, како и дискусии и дебати од повеќе од 35 глобални иноватори и мисловни лидери во крипто, NFT, DeFi, Web 3.0 и Metaverse просторот.

Киено Камиес, ветеран на радио и ко-основач на Сити за иновации, ќе биде мајстор на церемониите на настанот. Алдермен Џејмс Вос, член на Градоначалничкиот комитет за економски раст во градот Кејп Таун, официјално ќе го отвори Крипто Фест 2022 година.

Главните презентации вклучуваат:

  • Мајкл Џордан на Polygon кој ќе ја претстави темата ‘Иднината на DeFi во Африка’.
  • Ханес Веселс на Binance кој ќе зборува за „Зошто криптовалутите стануваат популарни во земјите во развој“.
  • Нолу Машологу на FTX кој ќе разговара за „Образование и усвојување на крипто во Африка“.
  • Вихан Оливие на Mazars кој ќе се занимава со темата „Потенцијал за нарушување, иновации и регулативи во рамките на крипто индустријата“.

Навистина добар настан полн со премногу точки од познати личности и навистина премногу значителни информации за Биткоин настаните и неговата иднина.

Арно Карстенс, наградуван музичар и уметник со седиште во Кејп Таун, ќе го објави своето прво ликовно парче NFT насловено „SAMSARA“ на Crypto Fest 2022. Понудите за делото ќе бидат отворени на 29 септември на пазарот Gamma NFT. Крег Читима, дигитален дизајнер, 3D и NFT уметник, ќе го прикаже својотУбу Афро колекција. Портчи, еден од навистина оригиналните уметници во Јужна Африка, ќе го прикаже својотNFT уметност Колекција, „Возење велосипед покрај реката“.Junaid Sénéchal-Senekal уметник роден во Јужна Африка и меѓународно познат уметник ќе прикаже серија од 15 слики како NFT за програмата #Feed2Gether за да ги нахрани непривилегираните деца, нарачана од принцезата Шарлин од Монако и Фондацијата Луис57.

Пазарите како Либекс, Artjamming, Morianah Inc., NFT Market Africa и African NFT ќе прикажат некои од нивните африкански NFT уметнички колекции.

Овие возбудливи презентации ќе бидат надополнети со гејмерски искуства од следното ниво Море Чудовиште и Туризам во Кејп Таун во зоната Метаверс.

Друга голема атракција на Crypto Fest 2022 ќе биде афтер-забавата на популарната и vibey Ајпеп Салон за животен стил. Со нетрпение го очекуваме настапот во живо од еден и единствениот Sibusiso Leope aka DJ Sbu, јужноафрикански музичар, автор и претприемач, а исто така и еден од говорниците на настанот.

Спонзори на настанот се Polygon, Binance, FTX Африка,Мазари, Sportsbet.io, Либекс, Бакари, VALR, Метис Африка и Опера.

Билетите сè уште се во продажба…

Околу Bitcoin

Bitcoin Events е првата компанија за настани што е домаќин на настани за блокчејн и криптовалути од светска класа во Африка. Компанијата беше домаќин на 8 многу успешни Конференции за блокчејн Африка во Кејп Таун, Јоханесбург и онлајн. Во 2019 година, Bitcoin Events го претставија Крипто феста во 2020 година го воведоа Дефи конференции.

Над 15 000 присутни од 165 земји и 270 светски говорници присуствуваа на настаните.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.