Square Enix се Придружува на Кластерот за Валидација на Јазли на Oasys

Square Enix се приклучи на кластерот за валидатори на Oasys. Овој додаток го зголеми бројот на…

Докази за NFT Спојувања

Најочекуваното ажурирање на блокчејнот Ethereum се случи пред неколку часа. Блокчејнот го префрли својот алгоритам за…

Поранешниот Извршен Директор на BlackRock со Изјава за ESG

Статија со мислење објавена на WSJ од Теренс Р. Кили, која беше против политиките на ESG…

Апел за Прекин со Копање на Крипто Валути – Ковачевски со Јасна Опомена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска апелира да не се копаат крипто валути зашто потрошувачката на струја при…

Основачот на Тера-Форм Спасен од Јужно Корејски Суд

Јужнокорејскиот суд пред два дена издаде налог за апсење на основачот на Тера – Форм До…

Crypto Exchange FTX – Сведоштво за Голем Интерфејс Дефект

Бахамската крипто берза FTX, наводно, била заглавена со проблем кога нејзините корисници морале да се соочат…

Биткоинот на Пола Цена до 2024 – Обични Гласини

Неодмана Твитер доживеа мал хаос насекаде меѓу крипто корисниците. Многу ентузијасти на биткоин почнаа да очекуваат преполовувањето…

Пад На Цената на Тера – Дали LUNA Bull Run го Доживува Својот Колапс?

LUNA како дел од мрежата на ТERA, забележа огромен пораст минатата недела. Додека вредноста на токенот значително…

Почеток и Три Добри Причини Зошто Uniglo (GLO) има 35% Пораст на Цената

Инвеститорите треба многу внимателно да размислат за своите постапки. Одлуките донесени во блиска иднина ќе се реализираат…

Монетите Big Eyes, Shiba Inu и Dogecoin се Mемe Mонети кои Tреба да се Kупат за Поголем Профит од 10 Пати

Меме монетите имаат позитивно влијание на крипто пазарот уште од нивното деби со Dogecoin во 2013…

ЕТЕРИУМОТ ГО ЗАГРОЗУВА БИТКОИНОТ – ТРКА ЗА НАЈДОБРА КРИПТОВАЛУТА

Етериумот никогаш не можеше да предпостави дека еден ден ке го предизвика својот најголем ривал, Биткоинот.…

Спојувањето на Ethereum ја Прави Мрежата Ранлива за Напади

Експертите за Бесбедност изјавуваат: PoS теоретски не е толку безбеден како PoW. Цената на Етериум денес…

Анализа на цената на Bitcoin SV: Кога BSV Crypto ќе Испадне од Оваа Досадна Фаза на Консолидација?

Цената на Bitcoin SV се консолидира во хоризонталната област ограничена на опсег преку дневниот графикон. BSV…

Дополнително Опаѓање на Биткоинот – Очекувана Цена од $15,000

Посилен од очекуваниот извештај за работните места во САД во петокот би можел да предизвика крипто…

Турчин Осомничен за Крипто Измама Вредна 2 Милјарди Долари

Албанската полиција минатата недела го уапси Фарук Фатих Озер, бегалецот турски основач на менувачницата за криптовалути…

Монетата Big Eyes ги Крши Бариерите и ги Надминува Очекувањата

Криптовалутите се дигитални валути кои користат криптографија за да ги обезбедат трансакциите и да го контролираат…

Uniglo (GLO): Следниот Aave (AAVE). Ранг и повисок од Fantom (FTM) Веднаш по Лансирањето

Унигло или како веке го нарекуваат, новото дете од улицата, веќе прави високи бранови во светот…

Артур Хејс Објаснува Зошто Цената на Ethereum ќе се Зголеми по Спојувањето

Спојувањето е претстојната надградба на блокчејнот Ethereum. Ќе го префрли консензусниот алгоритам од PoW на PoS.…

Досадните Mајмуни Имуни на Следната Крипто Зима

Bored Ape Yacht Club расте среде падот на пазарот на крипто. Колекцијата беше прикажана во „Од…

Истрага за Крипто Измами Спроведена од Американски Конгресмен

Американските контролори се загрижени поради зголемената зачестеност на изнудата на крипто. Претставникот Раџа Кришнамурти ги прашува…

Дали Регулативите ќе Имаат Сигурна Добивка од Пазарот на Криптовалути

Крипто пазарот покажува широк спектар на можности за сите, вклучувајќи ги и инвеститорите и регулаторите. Тоа е…