Првиот Голем Крипто Настан во Марсеј го Најавува Неговото Пристигнување

Долго време ограничени и резервирани за главниот град, состаноците и другите конференции фокусирани на крипто екосистемот се мачеа да бидат истакнати на нова локација. Што ако сето тоа се промени? 

Оваа статија има за цел да претстави настан полн со амбиции што го носи здружението Криптосфера , студентско здружение специјализирано за блокчејн и криптовалути . Настанот поддржан од главните играчи во екосистемот (Medinsoft, CELO и многу други…) ќе се одржи во Марсеј, на 22 октомври 2022 година за најголемо задоволство на љубопитните, искусни или страсни за крипто универзумот.

Крипто турнеја 2022 година, голем настан во Марсеј

Crypto Tour 2022 е првиот голем настан во Марсеј посветен на професионалци , инвеститори , љубопитни за криптовалути и блокчејн индустрија. Во програмата: конференции , тркалезни маси , практични работилници и вмрежување . Криптовалутата е во подем и многу настани се одржуваат низ светот за да се зборува за тоа. Марсеј не е исклучок од правилото и ќе биде домаќин на првото издание на шоуто и сите негови реномирани гости.

Придружете се на тимот на Марвин Скарингела, претседател на гранката Криптосфера на бизнис школата Кеџ, за време на овој извонреден настан за да го продлабочите вашето знаење на оваа тема или едноставно да го откриете овој нов сектор на активност. Големите имиња веќе одговорија на повикот и чекаат да ве запознаат на почетокот на есента во градот Марсеј: блокчејнот CELO , Medinsoft , Just Mining , Deskoin , Billy , OAK Invest …

Без разлика дали сте почетник или експерт, не чекајте повеќе и дојдете да резервирате билет за Crypto-Tour. Темите се широки, струи на биткоин мрежата при вистинската примена на NFT преку интересот на различните метаверси .

Настанот ќе се одржи во текот на еден ден,  22 октомври во срцето на Марсеј, во епицентарот на трупот на областа Euroméditerranée . Утрото ќе биде посветено на Биткоин и неговите различни апликации во светот на утрешниот ден, а попладнето ќе биде посветено на Метаверс. Ќе бидете поканети да се придружите на тркалезни маси, со цел да го објасните универзумот што се врти околу NFT (бесконечните можности што ги нудат овие нови видови средства: видео игри, уметност, музика, DeFi итн.).

За оние кои претпочитаат поконкретни работилници, во просториите ќе најдете различни штандови понудени од говорниците, како и од членовите на KRYPTOSPHERE. Можете да дознаете како да ги креирате вашите први паричници , да комуницирате со DeFi на блокчејнот CELO, да креирате сопствени NFT … Покрај тоа, ќе можете да разговарате со различните говорници кои ќе бидат присутни за време на овој настан. Ова ќе биде време да дојдете и да се поврзете под сонцето од Марсеј.

Влезниот билет (23 евра) за овој прекрасен ден е достапен преку безбедната платформа за издавање NFT: BillyApp.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *