Првиот Паметен Часовник во Светот кој Може да се Расклопи – Huawei Watch GT

По склопувачкиот паметен телефон Pocket S , Huawei покажа и необичен нов паметен часовник Watch GT Cyber

Ова е првиот часовник во светот кој може да се пофали со одтрсанување на своето куќиште. Благодарение на ова, можно е да се промени дизајнот на часовникот. 

Постојат две опции за избор: функционална и елегантна. 

Првиот случај е дизајниран за активен животен стил и е направен од метал и пластика, а вториот – од нерѓосувачки челик 316L и керамика. Посоодветна е за секојдневно носење. Исто така, часовникот доби шест бои на куќиштето.

Според производителот, гаџетот е отпорен на гребнатини, како и на ниски и високи температури. 

Часовникот може да се потопи под вода до 50 метри. Може да следи многу спортски режими, како и да го следи отчукувањата на срцето и спиењето. Новитетот доаѓа со комерцијалниот оперативен систем HarmonyOS.

CoinLedger is the leading cryptocurrency tax software on the market. Simply connect your exchanges and wallets and let CoinLedger calculate your taxes in minutes. Import generated forms into your preferred tax filing software such as TurboTax or TaxAct or send it to your tax professional.

Learn more about the CoinLedger

Цена и кога можеме да го очекуваме

Huawei Watch GT Cyber ​​ќе биде достапен во Кина на 10 ноември Часовникот ќе чини од 176 долари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.