Слободата на Фрид, Пронајдени Работници Како Инсталирале Камери во Неговата Куќа 

Работници беа пронајдени како поставуваат камери пред домот на неговите родители во Калифорнија, вреден 4 милиони долари

По апсењето на Сем Бенкмен-Фрид (SBF) на 12 декември, вечер во 18:00 часот на Бахамите, правните проблеми континуирано се зголемуваат за ко-основачот и поранешен извршен директор на банкротираната крипто берза FTX. Малку работници беа пронајдени како поставуваат камери пред домот на неговите родители во Калифорнија, вреден 4 милиони долари. 

СБФ беше екстрадиран во САД откако помина неколку дена во затворот Фокс Хил, единствениот затвор на Бахамите. Тој е во домашен притвор до расчистување на правните работи. Тој ќе живее со своите родители во Пало Алто, по што ќе следи кауцијата која му е доделена за обврзница од 250 милиони долари. Поранешниот крипто милијардер ќе биде во домашен притвор, строг надзор, заедно со следење локација и ограничување на меѓународните патувања.

Родителите на Сем, Џозеф Бенкмен и Барбара Фрид, го спасиле својот син додека давале капитал во нивната куќа. Претходно, неговата кауција беше одбиена од Џојан Фергусон-Прат, судија на Бахамите, држејќи го во притвор до следното рочиште за екстрадиција на 8 февруари 2023 година, во 10:00 часот. 

Адвокатите на скршениот ко-основач на FTX побараа од судијата да го ослободи, поради аргументи опкружени со неговите редовни лекови за да се опорави од алергија. Понатаму, неговата состојба се претвори во таква, што зема Емсам фластери за депресија, заедно со 10 mg Адерал секој час. Фрид слободата сега е резервирана со електронска нараквица за следење. Исто така, се вели дека зема советување за ментално здравје. 

Затворот Фокс Хил – Бахами

Како што објави The Wall Street Journal, Романа Фаркухарсон, локален адвокат, го опиша затворот Фокс Хил како преполн со нехигиенски услови. Затворениците се принудени да живеат меѓу стаорци и инсекти. Човечкиот отпад често се отстранува во кофи, а затворениците завршуваат со рани како резултат на лежење на голи подови, како што е наведено во извештајот за човекови права за 2021 година на американскиот Стејт департмент.

Cloud Mining Service – Bytebus ви нуди нај профитабилен и стабилен Cloud Mining со секојдневна и редовна исплата.
Започнете денеска и бидете исплатени утре!!!

Bytebus

Според CNBC, обвинителите ја нарекоа гаранцијата на SBF „најголемата обврзница пред судење досега“. адвокатски тим, со судско обезбедување во 14:19 часот Понатаму, тој има мандат да се појави на неговото следно рочиште на 3 јануари 2023 година во Њујорк, против кривични пријави и измами поднесени против него. 

Како што пишуваат медиумите, скршениот крипто – Кинг сфатил дека останал со само 100.000 долари на неговата банкарска сметка. Неговиот вкупен имот падна од 16 милијарди долари на 991 милион долари за еден ден, непосредно пред FTX да прогласи ситуација за „банкарско работење“. 1 милион инвеститори претрпеа огромни загуби во пресрет на колапсот на FTX.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *