The Sandbox – Купете Виртуелна Недвижност Користејќи SAND Токени

Извонреден метаверс и возбудлив GameFi крипто токен проект

Sandbox е извонреден метаверс и возбудлив GameFi крипто токен проект каде играчите можат да создаваат виртуелни светови и да ги монетизираат своите искуства со игри. 

Има низа различни универзуми за избор – како што се Summer Jam Land и The Walking Dead Land. Во рамките на играта, можете да купите парцели кои се делови од дигитален недвижен имот.

Слично како и другите крипто игри за кои разговаравме досега, овие средства се NFT што ги прави да се тргуваат. Покрај тоа, парцелите на The Sandbox имаат ограничена понуда што ги прави ретки, и како такви, вашите NFT имаат добри шанси да се ценат со текот на времето.

Освен земјиште, можете да купувате и продавате други функции користејќи го токенот SAND. Играчите исто така можат да тргуваат со NFT во рамките на платформата, кои потоа може да се користат за приспособување на искуството на нивниот Avatar. 

Оригиналната верзија на The Sandbox беше објавена во 2012 година, но само во 2018 година името беше усвоено за игра базирана на блокчејн. 

Од тогаш, Sandbox стана популарен како Minecraft и веќе има просперитетна заедница на корисници кои комуницираат и споделуваат идеи за да создадат поиновативни искуства низ платформата. 

Cloud Mining Service – Bytebus ви нуди нај профитабилен и стабилен Cloud Mining со секојдневна и редовна исплата.
Започнете денеска и бидете исплатени утре!!!

Bytebus

Ако сте заинтересирани да започнете со оваа игра, можете да купите Sandbox токени од реномиран брокер како eToro со ниски надоместоци.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.